TEATRO

TEATRO

sənət portalı

post-title

Teatrların həftəlik repertuarı (9 - 15 may)

Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı

14 may — Ə.Əmirli “Şah Qacar”, saat 19:00

15 may — Ə.Əmirli “Ah, bu uzun sevda yolu...”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

11 may — Ü.Hacıbəyli “Əsli və Kərəm” (opera), saat 19:00

14 may — C.Puççini “Madam Batterfly” (opera), saat 19:00

15 may — Q.Qarayev “Leyli və Məcnun” (balet), saat 19:00

15 may — Q.Qarayev “Don Kixot” (balet), saat 20:15

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı

13 may — R.Ağayeva, A.Xayt, A.Kurlyandski “Bir dayan, canavar!” (rus dilində), saat 11:00

14 may — Ə.Səmədli “Meşə çaqqalsız olmaz”, saat 12:00

14 may — R.Hacıyev “Qafqazlı qardaşqızı” (rus dilində), saat 19:00

15 may — V.Ulanovski, V.Orlov “Qızıl cücə” (rus dilində), saat 12:00

15 may — F.Sücəddinov, T.Vəliyeva “Mən dəyərəm min cavana”, saat 19:00

 

Səməd Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı

13 may — N.V.Qoqol “Evlilik”, saat 19:00

14 may — Ərəb xalq nağılı “Ələddin, Şahzadə Jasmin və sehrli çıraqda yaşayan Cinin macəraları”, saat 12:00

14 may — Anar (Təhminə və Zaur) “Yuxularımdan çıx!”, saat 19:00

15 may — V.Neverov “Nağıllar aləminə qonaq!”, saat 12:00

15 may — P.Qladilin “Afina axşamları”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı

14 may — P.Pançev “Dörd əkizin nağılı” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 12:00

14 may — T.Vəliyeva “Mənim ağ göyərçinim” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 19:00

 

Sumqayıt Dövlət Dram Teatrı

13 may — Azərbaycan xalq nağılı “Göyçək Fatma”, saat 14:00

14 may — H.X.Andersen “Şəhzadənin ulduzu”, saat 11:00, 13:00

 

Şuşa Dövlət Musiqili Dram Teatrı

14 may — A.Şaiq “Danışan gəlincik”, saat 14:00

14 may — M.F.Axundzadə “Müsyö Jordan və Dərviş Məstəli Şah”, saat 19:00

15 may — İ.Coşqun “Tənbəl dovşan”, saat 14:00

 

Azərbaycan Dövlət Yuğ Teatrı

14 may — V.Şekspir “Lənət”, saat 19:00

15 may — T.Vahid “Quş dili”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrı

14 may — B.Xanızadə “Kişilər və qadınlar”, saat 18:00

15 may — N.Rüstəmov “Ağ bığlılar”, saat 18:00

 

Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı

13 may — A.S.Puşkin “Qızıl balıq”, saat 12:00, 14:00

13 may — Rus xalq nağılı “Durna balığı” (rus dilində), saat 16:00

14 may — Azərbaycan xalq nağılı “Yeddi nar çubuğu”, saat 12:00, 14:00, 16:00

14 may — C.Rodari “Çippolino” (rus dilində), saat 18:00

15 may — Q.Qardaşları “Ağca və yeddi cırtdan”, saat, 12:00, 14:00, 16:00

15 may — Rus xalq nağılı “Qoğal” (rus dilində), saat 18:00

 

Bakı Marionet Teatrı

14 may — Ü.Hacıbəyli “Leyli və Məcnun”, saat 19:00

 

Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı

11 may — C.Məmmədquluzadə “Çay dəstgahı”, saat 15:00

 

Şah Mat Teatrı

14 may — Y.V.Höte “Gənc Verterin iztirabları”, saat 19:00

15 may — O.Draqun (İtə çevrilən adam) “Zəncirlənmiş adam” saat 19:00

 

 

Qeyd: Tamaşaçılar Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın koronavirusla mübarizə qaydalarına uyğun olaraq zala buraxılacaqlar.