TEATRO

TEATRO

sənət portalı

post-title

Teatrların həftəlik repertuarı (7 - 13 fevral)

Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı

11 fevral — C.Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”, saat 19:00

12 fevral — A.Tolstoy “Buratino axmaqlar ölkəsində”, saat 12:00

12 fevral — A.Saqareli “Xanuma”, saat 19:00

13 fevral — R.Kuni “Zorən şorgöz”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

9 fevral — L.Minkus “Don Kixot” (balet), saat 19:00

12 fevral — P.Maskanyi “Kənd namusu” (opera), saat 19:00

13 fevral — Z.Hacıbəyov, Niyazi “Aşıq Qərib” (opera), saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı

12 fevral — E.Sabitoğlu, Y.Şvarts “Qırmızı papaq”, saat 12:00

12 fevral — M.Kamoletti “Fransızsayağı qarnir” (rus dilində), saat 19:00

13 fevral — O.Zülfüqarov, R.Heydər “Dəcəl çəpişlər”, saat 12:00

13 fevral — O.Kazımi, R.Heydər “Qızıl toy”, saat 19:00

 

Səməd Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı

11 fevral — Elçin “Stalin”, saat 19:00

12 fevral — V.Neverov “Düyməcik”, saat 12:00

12 fevral — M.F.Axundzadə “Hekayəti Müsyö Jordan Həkimi-Nəbatat və Dərviş Məstəli Şah Caduküni Məşhur”, saat 19:00

13 fevral — R.Reznikova “Durna balığının buyruğu ilə”, saat 12:00

13 fevral — C.Ostin “Qürur və Önyarğı”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı

12 fevral — A.Şaiq “Tıq-tıq xanım” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 14:00

12 fevral — T.Vəliyeva “Mənim ağ göyərçinim” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Yuğ Teatrı

12 fevral — V.Klimenko “Medeya Senkenvesiya-01”, saat 19:00

13 fevral — V.Şekspir “Lənət”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrı

12 fevral — B.Xanızadə “Kişilər və qadınlar”, saat 18:00

13 fevral — N.Rüstəmov “Ağ bığlılar”, saat 18:00

 

Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı

11 fevral — S.Marşak “Pişeyin evi”, saat 12:00

11 fevral — S.Marşak “Pişeyin evi”, saat 14:00

11 fevral — Rus xalq nağılı “Durna balığı” (rus dilində), saat 16:00

12 fevral — M.Seyidzadə “Cırtdan”, saat 12:00

12 fevral — M.Seyidzadə “Cırtdan”, saat 14:00

12 fevral — M.Seyidzadə “Cırtdan”, saat 16:00

12 fevral — Rus xalq nağılı “Üç cəsur” (rus dilində), saat 18:00

13 fevral — Y.Şvarts “Qırmızı Papaq”, saat 12:00

13 fevral — Y.Şvarts “Qırmızı Papaq”, saat 14:00

13 fevral — Y.Şvarts “Qırmızı Papaq”, saat 16:00

13 fevral — C.Rodari “Çippolino” (rus dilində), saat 18:00

 

Bakı Marionet Teatrı

12 fevral — Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan”, saat 19:00

 

Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı

12 fevral — A.Soltan “Fidan və Qoğal”, saat 12:00

 

Şah Mat Teatrı

11 fevral — Con Steynbek “Siçanlar və adamlar” (Şuşa Dövlət Musiqili Teatrı), saat 19:00

12 fevral — P.Züskind “Kontrabas”, saat 19:00

13 fevral — O.Draqun (İtə çevrilən adam) “Zəncirlənmiş adam” saat 19:00

 

ƏSA Teatrı

9 fevral — Premyera tamaşası; J.P.Sartr (Bağlı qapılar arxasında) “Çıxış yoxdur!” (Rus Dram Teatrı), saat 19:00


 

Qeyd: Tamaşaçılar Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın koronavirusla mübarizə qaydalarına uyğun olaraq zala buraxılacaq və əyləşdiriləcəklər.