TEATRO

TEATRO

sənət portalı

post-title

Teatrların həftəlik repertuarı (4 - 10 aprel)

Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı

7 aprel — Ç.Aytmatov “Manqurt”, saat 19:00

8 aprel — Elçin “Cəhənnəm sakinləri”, saat 19:00

9 aprel — E. De Filippo “Filumena Marturano”, saat 19:00

10 aprel — C.Məmmədquluzadə “Dəli yığıncağı”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

6 aprel — A.Pyatsolla “Məhəbbət tanqosu” (balet), saat 19:00

9 aprel — V.A.Motsart “Fiqaronun toyu” (opera), saat 19:00

10 aprel — F.Şubert “Dahi hekayəçi” (balet), saat 15:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı

8 aprel — Ə.Haqverdiyev “Kimdir müqəssir?”, saat 19:00

9 aprel — Ş.Pero “Yatmış gözəl və cırtdanlar”, saat 12:00

9 aprel — Elçin “Baladadaşın toy hamamı”, saat 19:00

10 aprel — H.X.Andersen “Düyməcik, saat 12:00

10 aprel — O.Kazımi, R.Heydər “Qızıl toy”, saat 19:00

 

Səməd Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı

8 aprel — Y.Polyakov “Xalam bundu”, saat 19:00

9 aprel — A.S.Puşkin “Ölü şahzadə və yeddi pəhləvan haqqında nağıl”, saat 12:00

9 aprel — Elçin “Stalin”, saat 19:00

10 aprel — V.Neverov “Nağıllar aləminə qonaq!”, saat 12:00

10 aprel — Q.Səid “Əli və Nino”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı

9 aprel — P.Nurəliyeva “Dəcəl keçi” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 14:00

9 aprel — M.F.Axundzadə “Müsyö Jordan və Dərviş Məstəli Şah” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Yuğ Teatrı

9 aprel — T.Vahid “Quş dili”, saat 19:00

10 aprel — A.P.Çexov “Təklif”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrı

9 aprel — S.Hacıyeva “Dejavü”, saat 18:00

10 aprel — S.Hacıyeva “Dejavü”, saat 18:00

 

Şuşa Dövlət Musiqili Dram Teatrı

9 aprel — A.Babayev “Nağıllar aləmində”, saat 14:00

9 aprel — H.Cavid “Ana”, saat 19:00

10 aprel — Azərbaycan xalq nağılı “Göyçək Fatma”, saat 14:00

 

Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı

8 aprel — M.L.Bomo “Gözəl və Bədheybət”, saat 12:00, 14:00

8 aprel — Rus xalq nağılı “Qoğal” (rus dilində), saat 16:00

9 aprel — Azərbaycan xalq nağılı “Göyçək Fatma”, saat 12:00, 14:00, 16:00

9 aprel — Rus xalq nağılı “Durna balığı” (rus dilində), saat 18:00

10 aprel — Y.Şvarts “Qırmızı Papaq”, saat 12:00, 14:00, 16:00

10 aprel — C.Rodari “Çippolino” (rus dilində), saat 18:00

 

Bakı Marionet Teatrı

9 aprel — Ü.Hacıbəyli “Leyli və Məcnun”, saat 19:00

 

Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı

9 aprel — Elçin “Humayın yuxusu”, saat 12:00

 

Şah Mat Teatrı

9 aprel — M.Vişnek (Qoca kloun tələb olunur) “Üstdəki dərinliklər”, saat 19:00

10 aprel — Ş.Sveyq “Naməlum qadının məktubu”, saat 19:00

 

Qeyd: Tamaşaçılar Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın koronavirusla mübarizə qaydalarına uyğun olaraq zala buraxılacaqlar.