TEATRO

TEATRO

sənət portalı

post-title

Teatrların həftəlik repertuarı (31 oktyabr - 6 noyabr)

Teatrların həftəlik repertuarı (31 oktyabr - 6 noyabr)

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı

4 noyabr — A.P.Nemətov “Zəfər yolu”, saat 19:00

5 noyabr — A.P.Nemətov “Zəfər yolu”, saat 17:00

6 noyabr — A.P.Nemətov “Zəfər yolu”, saat 12:00

6 noyabr — A.P.Nemətov “Zəfər yolu”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

2 noyabr — Z.Hacıbəyov “Aşıq Qərib” (opera), saat 19:00

5 noyabr — K.Qlyük “Orfey və Evridika” (opera-balet), saat 19:00

6 noyabr — Q.Qarayev “Leyli və Məcnun” (balet), saat 19:00

6 noyabr — Q.Qarayev “Don Kixot” (balet), saat 20:15

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı

4 noyabr — S.Qulamov “Bir nəfəs qədər”, saat 11:00

4 noyabr — F.Dostoyevski “Utancaq qız” (kiçik səhnə), saat 17:00

4 noyabr — E.Sabitoğlu, V.Kalmonovski “Bir dəfə Bağdadda” (rus dilində), saat 19:00

5 noyabr — Ə.Səmədli “Meşə çaqqalsız olmaz”, saat 12:00

5 noyabr — İ.Sadıqov “Molla Nəsrəddinin beş arvadı”, saat 19:00

6 noyabr — V.Ulanovski, V.Orlov “Qızıl cücə” (rus dilində), saat 12:00

6 noyabr — T.Quliyev “Bəxtiyar”, 19:00

 

Səməd Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı

4 noyabr — M.F.Axundzadə “Hekayəti Müsyö Jordan Həkimi-Nəbatat və Dərviş Məstəli Şah Caduküni Məşhur”, saat 19:00

5 noyabr — Ərəb xalq nağılı “Ələddin, Şahzadə Jasmin və sehrli çıraqda yaşayan Cinin macəraları”, saat 12:00

5 noyabr — C.Cabbarlı (Aydın) “Sevgiyə görə üzr istəyirəm”, saat 19:00

6 noyabr — V.Neverov “Nağıllar aləminə qonaq!”, saat 12:00

6 noyabr — V.Muxaryamov “Sürprizlər günü”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı

5 noyabr — C.Svift “Qulliver cırtdanlar ölkəsində”, saat 14:00

5 noyabr — H.Cavid “Ana”, saat 19:00

6 noyabr — P.Nurəliyeva “Qoğalın sərgüzəştləri”, saat 12:00

6 noyabr — Y.Abramov, L.Bəyim “Yarımçıq qalmış...”, saat 19:00

 

Sumqayıt Dövlət Dram Teatrı

2 noyabr — H.Ataxanlı “Missiya”, saat 14:00

3 noyabr — H.Ataxanlı “Missiya”, saat 14:00

 

Mingəçevir Dövlət Dram Teatrı

5 noyabr — U.Şekspir (Otello) “Yad”, 18:00

 

Qusar Dövlət Ləzgi Dram Teatrı

4 noyabr — Premyera; N.Həsənzadə “Qarabağ Azərbaycandı, Qarabağnaməm İlhamdı”, saat 12:00

5 noyabr — Premyera; N.Həsənzadə “Qarabağ Azərbaycandı, Qarabağnaməm İlhamdı”, saat 17:00

6 noyabr — R.Rəhimli “Rəşadət, İlham ətirli zəfər”, saat 11:00

 

Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrı

5 noyabr — B.Xanızadə “Kişilər və qadınlar”, saat 18:00

6 noyabr — N.Qəribova “Adsız”, saat 18:00

 

Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı

4 noyabr — S.Marşak “Pişiyin evi”, saat 12:00, 14:00

4 noyabr — M.Müşfiq “Şəngülüm, Məngülüm”, saat 16:00

5 noyabr — H.X.Andersen “Qar kraliçası”, saat 12:00, 14:00, 16:00

5 noyabr — Rus xalq nağılı “Qoğal” (rus dilində), saat 18:00

6 noyabr — Qrimm Qardaşları “Ağca və yeddi cırtdan”, saat, 12:00, 14:00, 16:00

6 noyabr — Rus xalq nağılı “Maşa və Ayı” (rus dilində), saat 18:00

 

Gəncə Dövlət Kukla Teatrı

4 noyabr — Ə.Orucoğlu “Zınqrovlu pişik”, saat 11:00

5 noyabr — Ə.Orucoğlu “Zınqrovlu pişik”, saat 12:00, 14:00

6 noyabr — Ə.Orucoğlu “Zınqrovlu pişik”, saat 12:00, 14:00

 

Qax Dövlət Kukla Teatrı

5 noyabr — H.X.Andersen “Çirkin ördək balası”, saat 11:00, 12:30

6 noyabr — R.Əlizadə “Tülkünün uçuşu”, saat 11:00, 12:30

 

Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı

5 noyabr — A.Şaiq “Danışan gəlincik”, saat 12:00

 

M Teatr

5 noyabr — Premyera; F.Kafka, P.Seyidli “İnstinkt”, saat 19:00

6 noyabr — Premyera; F.Kafka, P.Seyidli “İnstinkt”, saat 19:00