TEATRO

TEATRO

sənət portalı

post-title

Teatrların həftəlik repertuarı (30 may - 5 iyun)

Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı

3 iyun — İ.Əfəndiyev “Mənim günahım”, saat 19:00

4 iyun — A.Tolstoy “Buratino axmaqlar ölkəsində”, saat 12:00

4 iyun — V.Şekspir “On ikinci gecə və yaxud hər nə istəsəniz”, saat 19:00

5 iyun — H.Həsənov “Qürbətdən gələn məktublar”, saat 12:00

5 iyun — Ə.Əmirli “Ah, bu uzun sevda yolu...”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

31 may — Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan” (musiqili tamaşa), saat 19:00

1 iyun — F.Əmirov “Min bir gecə” (balet), saat 19:00

4 iyun — N.Paşayeva, F.Əlizadə “İntizar”, (opera), saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı

1 iyun — Y.Şvarts “Qırmızı papaq və Redmüzi”, saat 12:00, 14:00

3 iyun — Rus xalq nağılı “Qoğalın macərası” (rus dilində), saat 11:00

3 iyun — Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan”, saat 19:00

4 iyun — R.Şəfəq, V.Zimin “Yağış göbələyinin macərası”, saat 12:00

4 iyun — İ.Sadıqov “Molla Nəsrəddinin beş arvadı”, saat 19:00

5 iyun — Y.Şvarts “Qırmızı papaq” (rus dilində), saat 12:00

5 iyun — T.Quliyev “Bəxtiyar”, 19:00

 

Səməd Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı

3 iyun — Anar (Təhminə və Zaur) “Yuxularımdan çıx!”, saat 19:00

4 iyun — A.S.Puşkin “Çar Saltan, Knyaz Qvidon, və Şahzadə Qu quşu haqqında nağıl”, saat 12:00

4 iyun — E.Poddubnaya “Kraliçanın son ehtirası”, saat 19:00

5 iyun — Q.Səid “Əli və Nino”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı

4 iyun — P.Culliford “Şirinlər” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 12:00

4 iyun — Ə.Əmirli “Hasarın o üzü” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 19:00

5 iyun — T.Vəliyeva “Cəza” (GTT kiçik səhnə), saat 19:00

 

Sumqayıt Dövlət Dram Teatrı

4 iyun — A.Şaiq “Danışan gəlincik”, saat 11:00

 

Mingəçevir Dövlət Dram Teatrı

4 iyun — M.Müşfiq “Şəngülum, Şüngülum, Məngülüm”, saat 12:00

4 iyun — V.Şekspir (Otello) “Yad”, 18:00

5 iyun — M.Müşfiq “Şəngülum, Şüngülum, Məngülüm”, saat 12:00

5 iyun — M.Lado “Çox adi əhvalat”, saat 18:00

 

Azərbaycan Dövlət Yuğ Teatrı

4 iyun — V.Şekspir “Lənət”, saat 19:00

5 iyun — S.Haqverdiyeva “Metamorfoza”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrı

4 iyun — B.Əhmədli “6+1 Palata”, saat 18:00

5 iyun — S.Hacıyeva “Dejavü”, saat 18:00

 

Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı

1 iyun — H.X.Andersen “Düyməcik”, saat 12:00, 14:00

1 iyun — C.Rodari “Çipollino” (rus dilində), saat 16:00

3 iyun — M.Müşfiq “Şəngülüm, Məngülüm”, saat 12:00, 14:00

3 iyun — Rus xalq nağılı “Durna balığı” (rus dilində), saat 16:00

4 iyun — M.Seyidzadə “Cırtdan”, saat 12:00, 14:00, 16:00

4 iyun — Rus xalq nağılı “Üç cəsur” (rus dilində), saat 18:00

5 iyun — Rus xalq nağılı “Qoğal”, saat 12:00, 14:00, 16:00

5 iyun — Rus xalq nağılı “Qoğal” (rus dilində), saat 18:00

 

Bakı Marionet Teatrı

4 iyun — Ü.Hacıbəyli “Leyli və Məcnun”, saat 19:00

 

Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı

4 iyun — Azərbaycan xalq nağılı “Göyçək Fatma”, saat 12:00

 

Qeyd: Tamaşaçılar Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın koronavirusla mübarizə qaydalarına uyğun olaraq zala buraxılacaqlar.

Reklam