TEATRO

TEATRO

sənət portalı

post-title

Teatrların həftəlik repertuarı (3 - 9 oktyabr)

Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı

6 oktyabr — S.Mrojek “Yay günü” (A.M.Şərifzadə səhnəsi), saat 19:00

7 oktyabr — E. De Filippo “Filumena Marturano”, saat 19:00

8 oktyabr — Ə.Əmirli “Şah Qacar”, saat 19:00

9 oktyabr — C.Məmmədquluzadə “Dəli yığıncağı”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

8 oktyabr — Premyera; A.Əlizadə “Babək” (balet), saat 19:00

9 oktyabr — L.Vaynşteyn “Çəkməli pişik” (opera), saat 15:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı

7 oktyabr — M. De Servantes (Don Kixot) “PSİX”, saat 19:00

8 oktyabr — V.Ulanovski, V.Orlov “Qızıl cücə” (rus dilində), saat 12:00

8 oktyabr — V.Hüqo “Paris Notr-Dama ithaf”, saat 19:00

9 oktyabr — Y.Şvarts “Qırmızı papaq”, saat 12:00

9 oktyabr — T.Quliyev “Bəxtiyar”, 19:00

 

Səməd Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı

7 oktyabr — Premyera tamaşası; Anar “Mən, sən, o və telefon”, saat 19:00

8 oktyabr — R.Reznikova “Durna balığının buyruğu ilə”, saat 12:00

8 oktyabr — Premyera; Anar “Mən, sən, o və telefon”, saat 19:00

9 oktyabr — A.S.Puşkin “Çar Saltan, Knyaz Qvidon, və Şahzadə Qu quşu haqqında nağıl”, saat 12:00

9 oktyabr — R. Kuni “Kişi, qadın, pəncərə... məşuq”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı

8 oktyabr — A.Şaiq “Danışan gəlincik”, saat 12:00

8 oktyabr — Ə.Haqverdiyev “Xortdanın cəhənnəm məktubları”, saat 19:00

9 oktyabr — Azərbaycan xalq nağılı “Göyçək Fatma”, saat 12:00

9 oktyabr — E.E.Şmidt “Tanrıya on dörd məktub”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Yuğ Teatrı

8 oktyabr — Premyera; M.F.Axundzadə (Mürafiə vəkilləri) “Şəbədə”, saat 19:00

9 oktyabr — M.Vişnek (Qoca kloun tələb olunur) “Kloun Bizzz”, saat 19:00

 

Şuşa Dövlət Musiqili Dram Teatrı

8 oktyabr — İ.Coşqun “Tənbəl dovşan”, saat 12:00

8 oktyabr — C.Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”, saat 19:00

9 oktyabr — X.Əlibəyli “Dovşanın ad günü”, saat 12:00

 

Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrı

8 oktyabr — Ç.Aytmatov “Manqurt”, saat 18:00

9 oktyabr — Ç.Aytmatov “Manqurt”, saat 18:00

 

Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı

7 oktyabr — Rus xalq nağılı “Maşa və Ayı”, saat 12:00, 14:00

7 oktyabr — Rus xalq nağılı “Maşa və Ayı” (rus dilində), saat 16:00

8 oktyabr — H.X.Andersen “Qar kraliçası”, saat 12:00, 14:00, 16:00

8 oktyabr — Rus xalq nağılı “Durna balığı” (rus dilində), saat 18:00

9 oktyabr — Q.Qardaşları “Ağca və yeddi cırtdan”, saat, 12:00, 14:00, 16:00

9 oktyabr — Rus xalq nağılı “Qoğal” (rus dilində), saat 18:00

 

Bakı Marionet Teatrı

8 oktyabr — Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan”, saat 19:00

 

Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı

7 oktyabr — İ.Soltan “Ağıllı tülkü”, saat 10:30

8 oktyabr — A.Soltan “Əyriqulaq dovşan”, saat 12:00

 

Şah Mat Teatrı

8 oktyabr — P.Turrini “Axır ki, qurtardı”, saat 19:00

9 oktyabr — Ş.Çsvayq “Naməlum qadının məktubu”, saat 19:00