TEATRO

TEATRO

sənət portalı

post-title

Teatrların həftəlik repertuarı (28 mart - 3 aprel)

Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı

1 aprel — Ə.Əmirli “Ah, bu uzun sevda yolu...”, saat 19:00

2 aprel — A.Saqareli “Xanuma”, saat 19:00

3 aprel — C.Məmmədquluzadə “Ölülər”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

30 mart — Q.Qarayev “Qoyya” (balet), saat 19:00

2 aprel — Q.Qarayev “Yeddi gözəl” (balet), saat 19:00

3 aprel — Z.Hacıbəyov, Niyazi “Aşıq Qərib” (opera), saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı

1 aprel — M.Kamoletti “Fransızsayağı qarnir” (rus dilində), saat 19:00

2 aprel — Y.Şvarts “Qırmızı papaq”, saat 12:00

2 aprel — Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan”, saat 19:00

3 aprel — V.Ulanovski, V.Orlov “Qızıl cücə” (rus dilində), saat 12:00

3 aprel — F.Əmirov “999-cu gecə”, saat 19:00

 

Səməd Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı

1 aprel — N.V.Qoqol “Evlilik”, saat 19:00

2 aprel — Ərəb xalq nağılı (Ələddinin sehrli çırağı) “Ələddin, Şahzadə Jasmin və sehrli çıraqda yaşayan Cin Ruhunun macəraları”, saat 12:00

2 aprel — Anar (Təhminə və Zaur) “Yuxularımdan çıx”, saat 19:00

3 aprel — A.S.Puşkin “Çar Saltan, Knyaz Qvidon, və Şahzadə Qu quşu haqqında nağıl”, saat 12:00

3 aprel — V.Muxaryamov “Sürprizlər günü”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı

2 aprel — E.Uspenski “Çeburaşka” (rus dilində), (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 14:00

2 aprel — Ə.Əmirli “Hasarın o üzü” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Yuğ Teatrı

2 aprel — H.İbsen “Vəsvəsə”, saat 19:00

3 aprel — M.Vişnek (Qoca kloun tələb olunur) “Kloun Z”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrı

2 aprel — B.Xanızadə “Pantomima buketi”, saat 18:00

3 aprel — N.Rüstəmov “Ağ bığlılar”, saat 18:00

 

Şuşa Dövlət Musiqili Dram Teatrı

2 aprel — X.Əlibəyli “Dovşanın ad günü”, saat 14:00

2 aprel — C.Cabbarlı “Solğun çiçəklər”, saat 19:00

3 aprel — Ərəb xalq nağılı “Əlibaba və qırx quldur”, saat 14:00

 

Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı

1 aprel — A.Lindqren “Karlson”, saat 12:00, 14:00

1 aprel — A.Lindqren “Karlson” (rus dilində), saat 16:00

2 aprel — Rus cizgi filminin motivləri əsasında “Maşa və Ayı”, saat 12:00, 14:00, 16:00

2 aprel — Rus cizgi filminin motivləri əsasında “Maşa və Ayı” (rus dilində), saat 18:00

3 aprel — Qrimm qardaşları “Ağca və yeddi cırtdan”, saat, 12:00, 14:00, 16:00

3 aprel — C.Rodari “Çippolino” (rus dilində), saat 18:00

 

Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı

31 mart — Premyera tamaşası; A.Soltan “Qucaqla məni”, saat 14:00

2 aprel — Azərbaycan xalq nağılı “Göyçək Fatma”, saat 12:00

 

Şah Mat Teatrı

2 aprel — P.Züskind “Kontrabas”, saat 19:00

3 aprel — O.Draqun (İtə çevrilən adam) “Zəncirlənmiş adam” saat 19:00

 

Qeyd: Tamaşaçılar Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın koronavirusla mübarizə qaydalarına uyğun olaraq zala buraxılacaqlar.