TEATRO

TEATRO

sənət portalı

post-title

Teatrların həftəlik repertuarı (24 - 30 oktyabr)

Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı

26 oktyabr — Ç.Aytmatov “Manqurt”, saat 19:00

28 oktyabr — A.P.Nemətov “Zəfər yolu”, saat 19:00

29 oktyabr — A.P.Nemətov “Zəfər yolu”, saat 19:00

30 oktyabr — A.P.Nemətov “Zəfər yolu”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

26 oktyabr — M.Maqomayev “Şah İsmayıl” (opera), saat 19:00

29 oktyabr — P.Çaykovski “Qu gölü” (balet), saat 19:00

30 oktyabr — Ü.Hacıbəyli “Leyli və Məcnun” (opera), saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı

28 oktyabr — Elçin “Baladadaşın toy hamamı”, saat 19:00

29 oktyabr — C.Barri, Qrimm qardaşları “Bremen musiqiçiləri və Pen”, saat 12:00

29 oktyabr — S.Rüstəmov, M.S.Ordubadi “Beş manatlıq gəlin”, saat 19:00

30 oktyabr — A.Rıbnikov, A.Tolstoy “Buratino”, saat 12:00

30 oktyabr — Ə.Haqverdiyev “Kimdir müqəssir?”, saat 19:00

 

Səməd Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı

28 oktyabr — N.Gəncəvi “Yeddi gözəl”, saat 19:00

29 oktyabr — A.S.Puşkin “Ölü şahzadə və yeddi pəhləvan haqqında nağıl”, saat 12:00

29 oktyabr — C.Ostin “Qürur və Qərəz”, saat 19:00

30 oktyabr — V.Neverov “Düyməcik”, saat 12:00

30 oktyabr — Y.Poddubnaya “Kraliçanın son ehtirası”, 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı

28 oktyabr — T.Vəliyeva “Cəza” (GTT kiçik səhnə), saat 19:00

29 oktyabr — İngilis xalq nağılı “Şən Elf və Cadugər”, saat 12:00

29 oktyabr — M.F.Axundzadə “Hekayəti Xırs Quldurbasan”, saat 19:00

30 oktyabr — A.S.Puşkin “Qızıl balıq”, saat 12:00

30 oktyabr — M.F.Axundzadə “Müsyö Jordan və Dərviş Məstəli Şah”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Yuğ Teatrı

29 oktyabr — M.Vişnek (Qoca kloun tələb olunur) “Kloun Bizzz”, saat 19:00

30 oktyabr — H.İbsen “Vəsvəsə”, saat 19:00

 

Sumqayıt Dövlət Dram Teatrı

29 oktyabr — H.Ataxanlı “Missiya”, saat 11:00

30 oktyabr — A.Şaiq “Qaraca qız”, saat 12:00, 14:00

 

Şuşa Dövlət Musiqili Dram Teatrı

29 oktyabr — X.Əlibəyli “Dovşanın ad günü”, saat 12:00

29 oktyabr — C.Cabbarlı “Solğun çiçəklər”, saat 19:00

30 oktyabr — Ərəb xalq nağılı “Əlibaba və qırx quldur”, saat 12:00

 

Lənkəran Dövlət Dram Teatrı

29 oktyabr — Premyera; K.Abdulla “Casus”, saat 19:00

 

Mingəçevir Dövlət Dram Teatrı

29 oktyabr — U.Şekspir (Otello) “Yad”, 17:00

30 oktyabr — D.Fo “Rəngsazların xatirələri yoxdur”, saat 17:00

 

Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrı

29 oktyabr — B.Xanızadə “YÜK”, saat 18:00

30 oktyabr — B.Xanızadə “YÜK”, saat 18:00

 

Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı

28 oktyabr — C.Barri “Piter Pen”, saat 12:00, 14:00

28 oktyabr — Rus xalq nağılı “Maşa və Ayı” (rus dilində), saat 16:00

29 oktyabr — Rus xalq nağılı “Turp”, saat 12:00, 14:00, 16:00

29 oktyabr — C.Rodari “Çippolino” (rus dilində), saat 18:00

30 oktyabr — Qrimm Qardaşları “Ağca və yeddi cırtdan”, saat, 12:00, 14:00, 16:00

30 oktyabr — Rus xalq nağılı “Qoğal” (rus dilində), saat 18:00

 

Gəncə Dövlət Kukla Teatrı

27 oktyabr — H.X.Andersen “Düyməcik”, saat 12:00, 14:00

28 oktyabr — R.Rza “Ana qaz”, saat 14:00

29 oktyabr — H.X.Andersen “Çirkin ördək balası”, saat 12:00

29 oktyabr — X.Əlibəyli “Bizim bağın gözəli”, saat 14:00

 

Bakı Marionet Teatrı

28 oktyabr — Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan”, saat 19:00

 

Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı

29 oktyabr — V.Haqverdiyev “Qarınqulu ayı” saat 12:00

 

Şah Mat Teatrı

28 oktyabr — Premyera; Ş.Çsvayq “Şahmat” (Şuşa Musiqili Dram Teatrı), saat 19:00

 

ƏSA Teatrı

M.F.Axundzadə (Müsyö Jordan və Dərviş Məstəli Şah) “Paris partladı” (Rus Dram Teatrı), saat 19:30