TEATRO

TEATRO

sənət portalı

post-title

Teatrların həftəlik repertuarı (18 - 24 aprel)

Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı

21 aprel — C.Cabbarlı “Yaşar”, saat 19:00

22 aprel — Y.Polyakov “Sinif yoldaşları”, saat 19:00

23 aprel — Ə.Əmirli “Şah Qacar”, saat 19:00

24 aprel — R.Kuni “Zorən şorgöz”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

23 aprel — Premyera tamaşası; K.V.Qluk “Orfey və Evridika” (opera-balet), saat 19:00

24 aprel — Ü.Hacıbəyli “Leyli və Məcnun” (opera), saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı

22 aprel — İ.Sadıqov “Molla Nəsrəddinin beş arvadı”, saat 19:00

23 aprel — O.Zülfüqarov, R.Heydər “Dəcəl çəpişlər”, saat 12:00

23 aprel — Ü.Hacıbəyli “O olmasın, bu olsun”, saat 19:00

24 aprel — R.Ağayeva, A.Xayt, A.Kurlyandski “Bir dayan, canavar!” (rus dilində), saat 12:00

24 aprel — F.Dostoyevski “Utancaq qız”, saat 17:00

24 aprel — S.Rüstəmov, M.S.Ordubadi “Beş manatlıq gəlin”, saat 19:00

 

Səməd Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı

22 aprel — N.Gəncəvi “Yeddi gözəl”, saat 19:00

23 aprel — A.S.Puşkin “Çar Saltan, Knyaz Qvidon, və Şahzadə Qu quşu haqqında nağıl”, saat 12:00

23 aprel — C.Cabbarlı (Aydın) “Sevgiyə görə üzr istəyirəm”, saat 19:00

24 aprel — Ərəb xalq nağılı (Ələddinin sehrli çırağı) “Ələddin, Şahzadə Jasmin və sehrli çıraqda yaşayan Cin Ruhunun macəraları”, saat 12:00

24 aprel — M.İbrahimbəyov “Qara paltarlı qadın gəlirdi...”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı

23 aprel — A.Şaiq “Danışan gəlincik” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 14:00

23 aprel — L.Nuren “Mən gəldim qızlar, Müharibə!” (Teatr Xadimləri İttifaqının zalı), saat 19:00

24 aprel — P.Nurəliyeva “Mən öləndə, ağlama” (GTT kiçik səhnə), saat 19:00

 

Sumqayıt Dövlət Dram Teatrı

23 aprel — H.X.Andersen “Şəhzadənin ulduzu”, saat 11:00, 13:00

23 aprel — Ü.Heydərova “Pələng”, saat 18:00

24 aprel — H.X.Andersen “Şəhzadənin ulduzu”, saat 13:00, 15:00

24 aprel — Ü.Heydərova “Uşaqlıq”, saat 18:00

 

Şuşa Dövlət Musiqili Dram Teatrı

23 aprel — X.Əlibəyli “Dovşanın ad günü”, saat 14:00

23 aprel — M.F.Axundzadə “Müsyö Jordan və Dərviş Məstəli Şah”, saat 19:00

24 aprel — Ərəb xalq nağılı “Əlibaba və qırx quldur”, saat 14:00

 

Azərbaycan Dövlət Yuğ Teatrı

23 aprel — V.Şekspir “Lənət”, saat 19:00

24 aprel — S.Haqverdiyeva “Metamorfoza”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrı

23 aprel — N.Rüstəmov “Ağ bığlılar”, saat 18:00

24 aprel — B.Xanızadə “Underground”, saat 18:00

 

Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı

22 aprel — Rus xalq nağılı “Turp”, saat 12:00, 14:00

22 aprel — M.Müşfiq “Şəngülüm, Məngülüm”, saat 16:00

23 aprel — Rus xalq nağılı “Qoğal”, saat 12:00, 14:00, 16:00

23 aprel — Rus xalq nağılı “Qoğal” (rus dilində), saat 18:00

24 aprel — Q.Qardaşları “Ağca və yeddi cırtdan”, saat, 12:00, 14:00, 16:00

24 aprel — C.Rodari “Çippolino” (rus dilində), saat 18:00

 

Bakı Marionet Teatrı

23 aprel — Ü.Hacıbəyli “Leyli və Məcnun”, saat 19:00

 

Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı

23 aprel — A.Soltan “Əyriqulaq dovşan”, saat 12:00

 

Şah Mat Teatrı

22 aprel — F.Kazakov “Mənim ilə deyil”, saat 20:00

23 aprel — P.Turrini “Axır ki, qurtardı”, saat 19:00

24 aprel — Con Steynbek “Siçanlar və adamlar”, saat 19:00

 

ƏSA Teatrı

22 aprel — C.Steynbek “Adamlar və siçanlar ”, saat 19:00

 

Qeyd: Tamaşaçılar Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın koronavirusla mübarizə qaydalarına uyğun olaraq zala buraxılacaqlar.