TEATRO

TEATRO

sənət portalı

post-title

Teatrların həftəlik repertuarı (10 - 16 oktyabr)

Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı

13 oktyabr — Evripid “Medeya”, saat 19:00

14 oktyabr — H.Həsənov “Qürbətdən gələn məktublar”, saat 12:00

15 oktyabr — M.S.Ordubadi “Qətibə İnanc”, saat 19:00

16 oktyabr — Ə.Əmirli “Ah, bu uzun sevda yolu...”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

12 oktyabr — Ü.Hacıbəyli “O olmasın, bu olsun” (opera), saat 19:00

15 oktyabr — C.Puççini “Toska” (opera), saat 19:00

16 oktyabr — A.Adan “Jizel” (balet), saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrı

14 oktyabr — A.N.Ostrovski (Cehizsiz qız) “Lara Martin's Jazz Club” (rus dilində), saat 19:00

15 oktyabr — Ə.Səmədli “Meşə çaqqalsız olmaz”, saat 12:00

15 oktyabr — Premyera; C.Məmmədquluzadə “Anamın kitabı” (ingilis dilində), saat 19:00

16 oktyabr — Rus xalq nağılı “Qoğalın macərası” (rus dilində), saat 12:00

16 oktyabr — Premyera; C.Məmmədquluzadə “Anamın kitabı” (ingilis dilində), saat 19:00

 

Səməd Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı

14 oktyabr — M.İbrahimbəyov “Qara paltarlı qadın gəlirdi...”, saat 19:00

15 oktyabr — V.Neverov “Nağılı tap!”, saat 12:00

15 oktyabr — C.Cabbarlı (Aydın) “Sevgiyə görə üzr istəyirəm”, saat 19:00

16 oktyabr — V.Neverov “Düyməcik”, saat 12:00

16 oktyabr — P.Qladilin “Afina axşamları”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrı

15 oktyabr — C.Svift “Qulliver cırtdanlar ölkəsində”, saat 12:00

15 oktyabr — H.Cavid “Şeyx Sənan”, saat 19:00

16 oktyabr — Y.Entin, V.Livanov “Bremen musiqiçiləri” (rus dilində), saat 12:00

16 oktyabr — Ə.Əmirli “Hasarın o üzü”, saat 19:00

 

Azərbaycan Dövlət Yuğ Teatrı

15 oktyabr — T.Vahid “Quş dili”, saat 19:00

16 oktyabr — M.F.Axundzadə (Mürafiə vəkilləri) “Şəbədə”, saat 19:00

 

Sumqayıt Dövlət Dram Teatrı

15 oktyabr — A.Şaiq “Qaraca qız”, saat 10:00, 12:00, 14:00

 

Mingəçevir Dövlət Dram Teatrı

15 oktyabr — D.Fo “Rəngsazların xatirələri yoxdur”, saat 17:00

16 oktyabr — V.Şekspir (Otello) “Yad”, 17:00

 

Şuşa Dövlət Musiqili Dram Teatrı

15 oktyabr — A.Babayev “Nağıllar aləmində”, saat 12:00

15 oktyabr — M.F.Axundzadə “Lənkəran xanının vəziri”, saat 19:00

16 oktyabr — Azərbaycan xalq nağılı “Göyçək Fatma”, saat 12:00

 

Azərbaycan Dövlət Pantomima Teatrı

15 oktyabr — C.Dadaşov “Mən və Mən”, saat 18:00

16 oktyabr — B.Xanızadə “Kişilər və qadınlar”, saat 18:00

 

Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı

14 oktyabr — Ərəb xalq nağılı “Əlibaba və qırx quldur”, saat 12:00, 14:00

14 oktyabr — C.Rodari “Çipollino” (rus dilində), saat 16:00

15 oktyabr — Azərbaycan xalq nağılı “Göyçək Fatma”, saat 12:00, 14:00, 16:00

15 oktyabr — Rus xalq nağılı “Maşa və Ayı” (rus dilində), saat 18:00

16 oktyabr — H.X.Andersen “Düyməcik”, saat 12:00, 14:00, 16:00

16 oktyabr — Rus xalq nağılı “Durna balığı” (rus dilində), saat 18:00

 

Bakı Marionet Teatrı

15 oktyabr — Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan”, saat 19:00

 

Bakı Uşaq və Gənclər Teatrı

15 oktyabr — İ.Əhmədova “Pəltək cücə”, saat 12:00

 

Şah Mat Teatrı

15 oktyabr — Ş.Çsvayq “Naməlum qadının məktubu”, saat 19:00